Thursday, 25 April 2013

RPH MINGGU 16 ( 15-19/4/2013)


R           RPH  MINGGU 16 ( 15-19/4/2013)
Mata pelajaran
Pemulihan Bahasa Malaysia (PBM)
Tarikh / Hari
15/4/2013 (Isnin)
Kelas / Masa
4K6 / 7.05-8.15 am
Tajuk
Pengetahuan Dan Kemahiran Bahasa
Objektif
Di akhir pembelajaran pelajar dapat:
  1. Mengetahui cara mengeja dan kenalpasti ejaan setiap perkataan dengan betul
  2. Mengetahui penggunaan imbuhan dengan betul
Kaedah / Aktiviti
Penerangan, tunjuk ajar, soal jawab dan latihan
Sistem Bahasa
Ejaan dan Imbuhan
Penyerapan
Ilmu : Cara mengeja  dan kenalpasti ejaan setiap perkataan dengan betul
Nilai : Rajin berusaha

Bahan Bantu Mengajar (BBM)
Buku Rujukan Tingkatan 4 Bahasa Malaysia
Refleksi
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan lancar. Walaupun pengetahuan bahasa pelajar sangat terhad tetapi latihan yang diberikan dapat dibuat dengan baik. Ejaan pelajar bertambah baik walaupun masih ada yang silap. Diharapkan P&P akan datang pelajar dapat memahami sepenuhnya sistem ejaan dan imbuhan dengan lebih banyak latihan diberikan.






Mata pelajaran
Pemulihan Bahasa Malaysia (PBM)
Tarikh / Hari
15/4/2013 (Isnin)
Kelas / Masa
5K9 / 9.45-10.55 am
Tajuk
Karangan Berpandukan Rangsangan  
Objektif
Di akhir pembelajaran pelajar dapat:
  1. Mengarang karangan berdasarkan ilustrasi kartun dengan mengenalpasti kemahuan soalan
Kaedah / Aktiviti
Penerangan, tunjuk ajar, soal jawab dan latihan
Sistem Bahasa
Karangan
Penyerapan
Ilmu : Mengarang karangan berdasarkan ilustrasi kartun yang diberikan
Nilai : Rajin berusaha

Bahan Bantu Mengajar (BBM)
Buku Rujukan Tingkatan 5 Bahasa Malaysia
Refleksi
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan lancar walaupun agak perlahan. Kemahiran pelajar tentang karangan sangat terhad dan perlu dibantu oleh guru dari bahagian pendahuluan sehingga penutup. Perbincangan karangan penuh  tentang “Punca Remaja Suka Melepak” akan dibincangkan pada P&P akan datang.







Mata pelajaran
Pemulihan Bahasa Malaysia (PBM)
Tarikh / Hari
15/4/2013 (Isnin)
Kelas / Masa
4K9 / 11.30-12.40 pm
Tajuk
Pengetahuan Dan Kemahiran Bahasa
Objektif
Di akhir pembelajaran pelajar dapat:
  1. Mengetahui cara mengeja dan kenalpasti ejaan setiap perkataan dengan betul
  2. Mengetahui penggunaan imbuhan dengan betul
Kaedah / Aktiviti
Penerangan, tunjuk ajar, soal jawab dan latihan
Sistem Bahasa
Ejaan dan Imbuhan
Penyerapan
Ilmu : Cara mengeja  dan kenalpasti ejaan setiap perkataan dengan betul
Nilai : Rajin berusaha

Bahan Bantu Mengajar (BBM)
Buku Rujukan Tingkatan 4 Bahasa Malaysia
Refleksi
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan lancar namun agak perlahan. Walaupun pengetahuan bahasa pelajar sangat terhad tetapi latihan yang diberikan dapat dibuat dengan baik dengan bantuan guru. Latihan dan bimbingan perlu diberikan dengan lebih banyak selepas ini.






Mata pelajaran
Pemulihan Bahasa Malaysia (PBM)
Tarikh / Hari
16/4/2013 (Selasa)
Kelas / Masa
4K8 / 7.05-8.15 am
Tajuk
Pengetahuan Dan Kemahiran Bahasa
Objektif
Di akhir pembelajaran pelajar dapat:
  1. Mengetahui cara mengeja dan kenalpasti ejaan setiap perkataan dengan betul
  2. Mengetahui penggunaan imbuhan dengan betul
Kaedah / Aktiviti
Penerangan, tunjuk ajar, soal jawab dan latihan
Sistem Bahasa
Ejaan dan Imbuhan
Penyerapan
Ilmu : Cara mengeja  dan kenalpasti ejaan setiap perkataan dengan betul
Nilai : Rajin berusaha

Bahan Bantu Mengajar (BBM)
Buku Rujukan Tingkatan 4 Bahasa Malaysia
Refleksi
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan lancar namun agak perlahan. Pelajar dapat membuat latihan yang diberikan dengan baik walaupun pengetahuan mereka agak terhad. Diharapkan latihan yang lebih banyak dapat diberikan kepada pelajar pada P&P akan datang.









Mata pelajaran
Pendidikan Moral
Tarikh / Hari
16/4/2013 (Selasa)
Kelas / Masa
4K10 / 8.15-9.25 am
Tajuk
Bab 1: Nilai Berkaitan Dengan Perkembangan Diri
Unit 11: Berfikir Matang, Bertindak Berhikmah
Unit 12: Kesederhanaan Cerminan Kemuliaan
Objektif
Di akhir pembelajaran pelajar dapat:
  1. Mengamalkan sikap rasional dalam setiap tindakan
  2. Mengetahui kesan bertindak terburu-buru
  3. Memberi dan dan menerima teguran dengan fikiran terbuka
  4. Menyatakan kepentingan nilai kesederhanaan sebagai sikap yang mulia
  5. Mengamalkan sikap sederhana / berjimat cermat dalam membuat keputusan / perbelanjaan
Kaedah / Aktiviti
Penerangan guru, soal jawab, perbincangan
KBKK
Menyatakan pendapat dan membuat ramalan
Nilai
Menghormati pendapat orang lain  dan bersederhana dalam kehidupan
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
Buku Teks Tingkatan 4 Pendidikan Moral
Refleksi
Pengajaran dan pembelajaran pada hari ini berjalan lancar. Pelajar memberi perhatian semasa P&P. Tajuk yang menarik memudahkan pelajar untuk faham. Bagaimanapun, pelajar masih perlu dibimbing dalam perbincangan.






Mata pelajaran
Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan (PSK)
Tarikh / Hari
16/4/2013 (Selasa)
Kelas / Masa
5K6/ 10.55-12.05 pm
Tema
Tema 1:  Pncapaian Kendiri
Tajuk
Unit 2 : Perikemanusiaan Ke Arah Kesejahteraan Negara
Hasil Pembelajaran
Di akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.       Menerangkan konsep perikemanusiaan
2.       Melibatkan diri secara aktif dalam pembentukan masyarakat penyayang
3.       Menghargai kesejahteraan negara
Aktiviti Pembelajaran
Penerangan guru, soal jawab, perbincangan
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
Buku Teks Tingkatan 5 Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan
Refleksi
Pengajaran dan pembelajaran pada hari ini berjalan lancar dan mencapai objektif. Guru mengaitkan tajuk dengan isu semasa dan berjaya menarik perhatian pelajar untuk turut serta dalam perbincangan.





Mata pelajaran
Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan (PSK)
Tarikh / Hari
17/4/2013 (Rabu)
Kelas / Masa
4K1 / 9.45-10.55 am
Tema
Tema 2: Hubungan Kekeluargaan
Tajuk
Unit 3: Keperluan Berkeluarga
Hasil Pembelajaran
Di akhir pembelajaran ini pelajar dapat:
1.        Menghuraikan keperluan berkeluarga
2.       Menjelaskan peranan badan kerajaan dan bukan kerajaan yang berkaitan dengan institusi kekeluargaan
3.       Berusaha mengukuhkan insitusi kekeluargaan
4.       Menjalinkan hubungan erat antara anggota keluarga
5.       Menghargai institusi kekeluargaan
Aktiviti Pembelajaran
Penerangan guru, soal jawab, perbincangan
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
Buku Teks Tingkatan 4 Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan
Buku Rujukan  Tingkatan 4 Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan
Refleksi
Proses pengajaran dan pembelajaran hari ini ditangguhkan. Guru terlibat dengan temuduga SPP di Kota Kinabalu pada 17-19 April 2013. P&P akan dijalankan seperti biasa pada minggu hadapan.







Mata pelajaran
Pendidikan Moral
Tarikh / Hari
18/4/2013 (Khamis)
Kelas / Masa
4K10 / 9.45-10.55 am
Tajuk
Bab 2: NIlai Berkaitan Dengan Kekeluargaan
Unit 13: Mereka Mengasihi, Kita menyayangi
Unit 14: Keluarga Harmoni, Hidup Sejahtera
Objektif
Di akhir pembelajaran pelajar dapat:
  1. Menghargai jasa ibu bapa yang telah membesarkan mereka
  2. Menunjukkan perasaan kasih sayang terhadap keluarga
  3. Meramalkan kesan sikap golongan muda tidak menghormati orang tua
  4. Peka terhadap keperluan dan perasaan anggota keluarga
  5. Mengambil kira pendapat ahli keluarga
  6. Menghindari konflik sesame anggota keluarga
  7. Memahami kepentingan menghormati anggota keluarga
Kaedah / Aktiviti
Penerangan guru, soal jawab, perbincangan
KBKK
Menyatakan pendapat dan membuat ramalan
Nilai
Menghargai dan menghormati keluarga
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
Buku Teks Tingkatan 4 Pendidikan Moral
Buku rujukan Pendidikan Moral Tingkatan 4
Refleksi
Pengajaran dan pembelajaran pada hari ini ditangguhkan. Guru terlibat dengan temuduga SPP di Kota Kinabalu (17-19 April 2013). P&P akan dijalankan seperti biasa pada minggu hadapan.






Mata pelajaran
Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan (PSK)
Tarikh / Hari
18/4/2013 (Khamis)
Kelas / Masa
5S2 / 11.30-12.40 pm
Tema
Tema 4: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia
Tajuk
Unit 5: Sumbangan Pelbagai Pihak Terhadap Pengekalan Warisan Budaya Malaysia
Hasil Pembelajaran
Di akhir pembelajaran ini pelajar dapat:
  1.  Menjelaskan kepentingan mengekalkan warisan budaya Malaysia
  2. Menghuraikan sumbangan individu terhadap pengekalan warisan budaya Malaysia
  3. Menyertai sebarang bentuk aktiviti warisan budaya yang dianjurkan oleh pelbagai pihak
  4. Bangga akan keunikan warisan budaya Malaysia
Aktiviti Pembelajaran
Penerangan guru, soal jawab, perbincangan
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
Buku Teks Tingkatan 5 Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan
Buku Rujukan Tingkatan 5 Pendidikan Sivik dan Kewarganegaraan
Refleksi
Pengajaran dan pembelajaran pada hari ini diambil alih oleh Pn. Senorita untuk melihat pembentangan pelajar berkaitan kerja kursus mereka. Hal ini telah dimaklumkan lebih awal oleh beliau. P&P ditangguhkan sehingga guru kembali daripada temuduga SPP di Kota KInabalu (17-19 April 2013).





Mata pelajaran
Pemulihan Bahasa Malaysia (PBM)
Tarikh / Hari
19/4/2013 (Jumaat)
Kelas / Masa
4K4/ 7.05-8.15 am
Tajuk
Pengetahuan Dan Kemahiran Bahasa
Objektif
Di akhir pembelajaran pelajar dapat:
  1. Mengetahui cara mengeja dan kenalpasti ejaan setiap perkataan dengan betul
  2. Mengetahui penggunaan imbuhan dengan betul
Kaedah / Aktiviti
Penerangan, tunjuk ajar, soal jawab dan latihan
Sistem Bahasa
Ejaan dan Imbuhan
Penyerapan
Ilmu : Cara mengeja  dan kenalpasti ejaan setiap perkataan dengan betul
Nilai : Rajin berusaha

Bahan Bantu Mengajar (BBM)
Buku Rujukan Tingkatan 4 Bahasa Malaysia
Refleksi
Proses pengajaran dan pembelajaran hari ini ditangguhkan. Guru terlibat dengan temuduga SPP di Kota Kinabalu pada 17-19 April 2013. P&P akan dijalankan seperti biasa pada minggu hadapan.



No comments:

Post a Comment