RPH MINGGU 27 ( 1-5/7/13 )
Mata pelajaran
|
Pemulihan
Bahasa Malaysia (PBM)
|
Tarikh / Hari
|
1/7/2013
(Isnin)
|
Kelas / Masa
|
4K6 /
7.05-8.15 am
|
Tajuk
|
Pengetahuan
Dan Kemahiran Bahasa
|
Objektif
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
|
Kaedah / Aktiviti
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan latihan
|
Sistem Bahasa
|
Ayat :
bersusunan biasa dan bersusunan songsang
Kata
Hubung
|
Penyerapan
|
Ilmu :
menukar ayat bersusunan biasa kepada ayat bersusunan songsang
Ilmu: mengabungkan ayat menggunakan kata hubung
Nilai
: Rajin berusaha
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Rujukan Tingkatan 4 Bahasa Malaysia
Buku
teks bahasa Malaysia Tingkatan 4
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran hari ini berjalan
lancar dan berjaya mencapai objektif. Pelajar memberi perhatian yang baik
semasa P&P. Latihan yang diberikan juga dapat dilakukan dengan baik namun
masih memerlukan bimbingan guru.
|
Mata pelajaran
|
Pemulihan
Bahasa Malaysia (PBM)
|
Tarikh / Hari
|
1/7/2013
(Isnin)
|
Kelas / Masa
|
5K9 /
9.45-10.55 am
|
Tajuk
|
Pengetahuan
dan Kemahiran Bahasa
|
Objektif
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.
Mencerakinkan
ayat majmuk kepada enam ayat tunggal
|
Kaedah / Aktiviti
|
Penerangan,
tunjuk ajar dan latihan
|
Sistem Bahasa
|
Ayat
majmuk dan ayat tunggal
|
Penyerapan
|
Ilmu :
Mengetahui cara mencerakinkan ayat majmuk kepada ayat tunggal
Nilai
: Rajin berusaha dan tidak berputus asa
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Rujukan Tingkatan 5 Bahasa Malaysia
Buku teks
bahasa Malaysia Tingkatan 5
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran hari ini berjalan
lancar. Namun latihan yang diberikan tidak dapat dilakukan sendiri oleh
pelajar dan memerlukan bimbingan berterusan dari guru.
|
Mata pelajaran
|
Pemulihan
Bahasa Malaysia (PBM)
|
Tarikh / Hari
|
1/7/2013
(Isnin)
|
Kelas / Masa
|
4K9/
11.30 -12.40 pm
|
Tajuk
|
Pengetahuan
Dan Kemahiran Bahasa
|
Objektif
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.
Mengetahui
cara menukarkan ayat bersusunan biasa kepada ayat bersusunan songsang
2.
Mengetahui
cara mengabungkan ayat menggunakan kata hubung
|
Kaedah / Aktiviti
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan latihan
|
Sistem Bahasa
|
Ayat :
Bersusunan biasa dan bersusunan songsang
Kata
Hubung
|
Penyerapan
|
Ilmu :
Menukar ayat bersusunan biasa kepada ayat bersusunan songsang
Nilai
: Rajin berusaha
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Rujukan Tingkatan 4 Bahasa Malaysia
Buku
teks bahasa Malaysia Tingkatan 4
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran berjaya
mencapai objektif. Disiplin pelajar juga bertambah baik walaupun ada
segelintir pelajar yang tidak menumpukan perhatian semasa P&P.
|
Mata pelajaran
|
Pemulihan
Bahasa Malaysia (PBM)
|
Tarikh / Hari
|
2/7/2013
(Selasa)
|
Kelas / Masa
|
4K8 /
7.05-8.15 am
|
Tajuk
|
Pengetahuan
Dan Kemahiran Bahasa
|
Objektif
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
|
Kaedah / Aktiviti
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan latihan
|
Sistem Bahasa
|
Ayat :
Mencerakinkan ayat majmuk kepada ayat tunggal
|
Penyerapan
|
Ilmu :
Mengetahui cara mencerakinkan ayat
Nilai
: Rajin berusaha dan menghormati guru
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Rujukan Tingkatan 4 Bahasa Malaysia
Buku
teks Bahasa Malaysia Tingkatan 4
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan
lancar. Pelajar dapat membuat latihan yang diberikan dengan baik dan memberikan
perhatian yang baik semasa P&P.
|
|
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Moral
|
Tarikh / Hari
|
2/7/2013
(Selasa)
|
Kelas / Masa
|
4K10/
8.15-9.25 am
|
Tajuk
|
Tema
2: Nilai berkaitan dengan kekeluargaan
Unit 14: Keluarga Harmoni, Hidup Sejahtera
|
Objektif
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.
Peka terhadap
keperluan dan perasaan anggota keluarga
2.
Mengambil kira
pendapat anggota keluarga sebelum membuat keputusan
3.
Menghindari
konflik sesame anggota keluarga
4.
Mengetahui
cara menghormati anggota keluarga
5.
Memahami
kepentingan menghormati anggota keluarga
|
Kaedah / Aktiviti
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan nota ringkas
|
KBKK
|
Menjana
Idea
|
Nilai
|
Rajin
berusaha dan bersungguh-sungguh
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Teks Pendidikan Moral Tingkatan 4
Buku
rujukan Pendidikan Moral Tingkatan 4
|
Refleksi
|
Proses P&P berjalan lancar dan lebih kepada
penerangan nota yang diberikan. Pelajar juga memberi kerjasama yang baik
walaupun ada beberapa orang pelajar yang tidur di dalam kelas dan tidak
mengikuti P&P.
|
Mata pelajaran
|
Pendidikan
Sivik dan Kewarganegaraan (PSK)
|
Tarikh / Hari
|
2/7/2013
(Selasa)
|
Kelas / Masa
|
5K6/
10.55-12.05 pm
|
Tema
|
Tema
1: Pencapaian Kendiri
Tema
2: Hubungan Kekeluargaan
Tema
3: Hidup Bermasyarakat
|
Tajuk
|
Mengemaskini
nota
|
Hasil Pembelajaran
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.
Merangkumkan
pembelajaran dari Tema 1 sehingga Tema 3
2.
Mengemaskini
nota dari Tema 1 hingga Tema 3
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab, nota ringkas
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Teks PSK Tingkatan 5
Buku
rujukan PSK Tingkatan 5
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan
lancar. P&P lebih kepada mengemaskini nota untuk setiap pelajar supaya
semua pelajar mempunyai nota yang lengkap untuk setiap tajuk yang telah
dipelajari. Namun terdapat juga segelintir pelajar yang notanya tidak lengkap
dan tidak membawa buku nota. Amaran keras telah diberikan oleh guru.
|
Mata pelajaran
|
Pendidikan
Sivik dan Kewarganegaraan (PSK)
|
Tarikh / Hari
|
3/7/2013
(Rabu)
|
Kelas / Masa
|
5K8/
8.15-9.25 am
|
Tema
|
Tema
4: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia
|
Tajuk
|
Unit
6: Mempromosikan Warisan Budaya
Malaysia Di Dalam dan Di Luar Negara
|
Hasil Pembelajaran
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.
Menerangkan
cara-cara mempromosikan warisan budaya Malaysia di dalam dan di luar negara
2.
Melibatkan
diri dalam mempromosikan warisan budaya Malaysia
3.
Menghargai
segala usaha mempromosikan warisan budaya Malaysia
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan nota
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Teks PSK Tingkatan 5
Buku
rujukan PSK Tingkatan 5
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan
lancar dan lebih kepada penerangan nota yang diberikan oleh guru. Pelajar
memberi kerjasama semasa P&P namun terdapat juga segelintir pelajar yang
tidak menumpukan perhatian. Keseluruhannya, objektif pembelajaran juga
tercapai.
|
Mata pelajaran
|
Pendidikan
Sivik dan Kewarganegaraan (PSK)
|
Tarikh / Hari
|
3/7/2013
(Rabu)
|
Kelas / Masa
|
4K1/
9.45-10.55 am
|
Tema
|
|
Tajuk
|
Pembentangan
Kerja Kursus / Folio PSK “Kepelbagaian Flora dan Fauna Di Malaysia”
|
Hasil Pembelajaran
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.
Membentangkan
hasil kajian mereka berkaitan dengan flora dan fauna yang terdapat di
Malaysia
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembentangan
kerja kursus oleh setiap kumpulan
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Teks PSK Tingkatan 4
Buku
rujukan PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan
lancar dan lebih kepada pembentangan kerja kursus PSK yang bertajuk
“Kepelbagaian Flora dan Fauna Di Malaysia”. Ada dua kumpulan sahaja yang
sempat membuat pembentangan kerana kelas 4K1 dikehendaki pergi ke Dewan
Sadong SMK Serian untuk melihat pameran buku. Pembentangan akan disambung
pada P&P akan datang.
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Moral
|
Tarikh / Hari
|
4/7/2013
(Khamis)
|
Kelas / Masa
|
4K10/
9.45-10.55 am
|
Tajuk
|
Bab 2:
Nilai Berkaitan Dengan Kekeluargaan
Unit
15: Kukuhkan Institusi Kekeluargaan
|
Objektif
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.
Menerima amalan yang menjadi tradisi
kekeluargaan masing-masing
2.
Mengamalkan
tradisi keluarga dalam kehidupan seharian
3.
Menjelaskan
tanggungjawab diri dan anggota keluarga yang lain untuk meneruskan tradisi
kekeluargaan
4.
Menyatakan kepentingan
mengekalkan tradisi kekeluargaan
5.
Meramalkan
kesan mengabaikan tradisi kekeluargaan dalam sesebuah keluarga
|
Kaedah / Aktiviti
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan nota
|
KBKK
|
Menjana
Idea
|
Nilai
|
Menghormati
tradisi keluarga
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Teks Pendidikan Moral Tingkatan 4
Buku Rujukan
Pendidikan Moral Tingkatan 4
|
Refleksi
|
Proses P&P berjalan lancar dan lebih kepada penerangan nota yang diberikan
oleh guru. Guru menggunakan nota yang lebih ringkas supaya pelajar mudah memahaminya.
Penerapan nilai dalam diri pelajar juga dititikberatkan dengan memberi
nasihat kepada pelajar untuk menghormati tradisi keluarga.
|
Mata pelajaran
|
Pendidikan
Sivik dan Kewarganegaraan (PSK)
|
Tarikh / Hari
|
4/7/2013
(Khamis)
|
Kelas / Masa
|
5S2/
11.30-12.40 pm
|
Tema
|
Tema
4: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia
|
Tajuk
|
Unit
6: Mempromosikan
Warisan Budaya Malaysia Di Dalam dan Di Luar Negara
|
Hasil Pembelajaran
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.
Menerangkan
cara-cara mempromosikan warisan budaya Malaysia di dalam dan di luar negara
2.
Melibatkan
diri dalam mempromosikan warisan budaya Malaysia
3.
Menghargai
segala usaha mempromosikan warisan budaya Malaysia
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan nota
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Teks PSK Tingkatan 5
Buku
rujukan PSK Tingkatan 5
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan
lancar. Disiplin pelajar yang baik memudahkan objektif pembelajaran dicapai.
Pelajar memberikan kerjasama yang baik sepanjang P&P.
|
Mata pelajaran
|
Pemulihan
Bahasa Malaysia (PBM)
|
Tarikh / Hari
|
5/7/2013
(Jumaat)
|
Kelas / Masa
|
4K4 /
7.05-8.15 am
|
Tajuk
|
Pengetahuan
Dan Kemahiran Bahasa
|
Objektif
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
|
Kaedah / Aktiviti
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan latihan
|
Sistem Bahasa
|
Ayat :
Mencerakinkan ayat
|
Penyerapan
|
Ilmu :
Mengetahui cara mencerakinkan ayat
Nilai
: Rajin berusaha
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Rujukan Tingkatan 4 Bahasa Malaysia
Buku
teks bahasa Malaysia Tingkatan 4
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran hari ini berjalan
lancar. Pelajar dapat membuat latihan yang diberikan dengan baik. Pelajar
memberikan perhatian semasa P&P. Objektif P&P juga berjaya dicapai.
|
No comments:
Post a Comment