RPH MINGGU 28 ( 8-12/7/13 )
Mata pelajaran
|
Pemulihan
Bahasa Malaysia (PBM)
|
Tarikh / Hari
|
8/7/2013
(Isnin)
|
Kelas / Masa
|
4K6 /
7.05-8.15 am
|
Tajuk
|
Pengetahuan
Dan Kemahiran Bahasa
|
Objektif
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
|
Kaedah / Aktiviti
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan latihan
|
Sistem Bahasa
|
Ayat :
Menganalisis ayat untuk mengenalpasti subjek dan predikat
|
Penyerapan
|
Ilmu :
menganalisis ayat
Ilmu:
kenalpasti subjek dan predikat dalam ayat yang diberikan
Nilai
: Rajin berusaha
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Rujukan Tingkatan 4 Bahasa Malaysia
Buku
teks bahasa Malaysia Tingkatan 4
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran hari ini berjalan
lancar dan berjaya mencapai objektif. Kebanyakan pelajar dapat membuat
latihan yang diberikan dengan baik.
|
Mata pelajaran
|
Pemulihan
Bahasa Malaysia (PBM)
|
Tarikh / Hari
|
8/7/2013
(Isnin)
|
Kelas / Masa
|
5K9 /
9.45-10.55 am
|
Tajuk
|
Pengetahuan
dan Kemahiran Bahasa
|
Objektif
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.
Membuat
program NILAM
2.
Mengetahui
maksud setiap perkataan yang tidak diketahui maksudnya sebelum ini
|
Kaedah / Aktiviti
|
Meminta
pelajar memilih buku dalam Bahasa Malaysia untuk dibaca bagi program NILAM
dan dalam masa yang sama meminta pelajar menyenaraikan perkataan yang tidak
diketahui maknanya yang mereka temui dalam buku tersebut.
|
Sistem Bahasa
|
Program
NILAM
|
Penyerapan
|
Ilmu :
Mengetahui maksud perkataan yang tidak diketahui sebelum ini
Nilai
: Rajin berusaha dan tidak berputus asa
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Rujukan Tingkatan 5 Bahasa Malaysia
Buku teks
bahasa Malaysia Tingkatan 5
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran hari ini berjalan
lancar. Guru membawa pelajar ke perpustakaan sekolah untuk program NILAM dan
dalam masa yang sama meminta pelajar menyenaraikan perkataan yang tidak
diketahui maknanya kemudian berbuat perbincangan dengan guru.
|
Mata pelajaran
|
Pemulihan
Bahasa Malaysia (PBM)
|
Tarikh / Hari
|
8/7/2013
(Isnin)
|
Kelas / Masa
|
4K9/
11.30 -12.40 pm
|
Tajuk
|
Pengetahuan
Dan Kemahiran Bahasa
|
Objektif
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.
Menganalisis
ayat dengan betul
2.
Mengenalpasti
subjek dan predikat
|
Kaedah / Aktiviti
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan latihan
|
Sistem Bahasa
|
Ayat :
Menganalisis
ayat untuk mengenalpasti subjek dan predikat
|
Penyerapan
|
Ilmu :
menganalisis ayat
Ilmu:
kenalpasti subjek dan predikat dalam ayat yang diberikan
Nilai
: Rajin berusaha
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Rujukan Tingkatan 4 Bahasa Malaysia
Buku
teks bahasa Malaysia Tingkatan 4
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan
lancar namun objektif kurang tercapai kerana kebanyakan pelajar tidak dapat
membuat latihan yang diberikan dengan baik. Latihan lanjut perlu diberikan
lebih banyak lagi.
|
Mata pelajaran
|
Pemulihan
Bahasa Malaysia (PBM)
|
Tarikh / Hari
|
9/7/2013
(Selasa)
|
Kelas / Masa
|
4K8 /
7.05-8.15 am
|
Tajuk
|
Pengetahuan
Dan Kemahiran Bahasa
|
Objektif
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
|
Kaedah / Aktiviti
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan latihan
|
Sistem Bahasa
|
Ayat :
Menganalisis
ayat untuk mengenalpasti subjek dan predikat
|
Penyerapan
|
Ilmu :
menganalisis ayat
Ilmu:
kenalpasti subjek dan predikat dalam ayat yang diberikan
Nilai
: Rajin berusaha dan menghormati guru
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Rujukan Tingkatan 4 Bahasa Malaysia
Buku
teks Bahasa Malaysia Tingkatan 4
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan lancar
namun objektif kurang tercapai kerana latihan yang diberikan tidak dapat
dibuat dengan baik oleh pelajar. Pelajar memerlukan bimbingan guru yang
berterusan untuk menyiapkan latihan
diberi.
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Moral
|
Tarikh / Hari
|
9/7/2013
(Selasa)
|
Kelas / Masa
|
4K10/
8.15-9.25 am
|
Tajuk
|
Tema
2: Nilai berkaitan dengan kekeluargaan
Unit 16: Hubungan Mesra, Keluarga Bahagia
|
Objektif
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.
Menyatakan
kepentingan mengeratkan hubungan kekeluargaan
2.
Mengambil
berat dan saling membantu sesame anggota keluarga
3.
Menghadapi
cabaran dan dugaan bersama-sama anggota keluarga
4.
Memahami dan
menyatakan kepentingan suasana kehidupan keluarga yang berkualiti
|
Kaedah / Aktiviti
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan nota ringkas
|
KBKK
|
Menjana
Idea
|
Nilai
|
Rajin
berusaha dan bersungguh-sungguh
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Teks Pendidikan Moral Tingkatan 4
Buku
rujukan Pendidikan Moral Tingkatan 4
|
Refleksi
|
Proses P&P berjalan lancar dan lebih kepada
penerangan nota yang diberikan. Pelajar juga memberi kerjasama yang baik.
|
Mata pelajaran
|
Pendidikan
Sivik dan Kewarganegaraan (PSK)
|
Tarikh / Hari
|
9/7/2013
(Selasa)
|
Kelas / Masa
|
5K6/
10.55-12.05 pm
|
Tema
|
Tema
4: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia
|
Tajuk
|
Unit
5: Sumbangan pelbagai pihak terhadap pengekalan warisan budaya Malaysia
Unit
6: Mempromosikan warisan budaya Malaysia di dalam dan di luar negara
|
Hasil Pembelajaran
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
Unit 5: -Menjelaskan kepentingan mengekalkan
warisan budaya Malaysia
-Menghuraikan sumbangan individu terhadap
pengekalan warisan budaya Malaysia
-Menyertai sebarang bentuk aktiviti warisan
budaya yang dianjurkan
-bangga dengan keunikan warisan budaya Malaysia
Unit 6: -Menerangkan cara-cara mempromosikan
warisan budaya Malaysia di dalam dan di luar negara
-melibatkan diri dalam mempromosikan warisan
budaya Malaysia
-Menghargai segala usaha mempromosikan warisan
budaya Malaysia
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab, nota ringkas
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Teks PSK Tingkatan 5
Buku
rujukan PSK Tingkatan 5
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan
lancar. P&P lebih kepada penerangan nota ringkas yang diberikan oleh
guru. Pelajar juga memberi kerjasama yang baik.
|
Mata pelajaran
|
Pendidikan
Sivik dan Kewarganegaraan (PSK)
|
Tarikh / Hari
|
10/7/2013
(Rabu)
|
Kelas / Masa
|
5K8/
8.15-9.25 am
|
Tema
|
Pembentangan
Kerja Kursus PSK bertemakan “Pelan Perumahan”
|
Tajuk
|
Model
“Pelan Perumahan”
|
Hasil Pembelajaran
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.
Membentangkan
dan menerangkan hasil kerja kursus
mereka
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan nota
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Teks PSK Tingkatan 5
Buku rujukan
PSK Tingkatan 5
Modal
Pelan Perumahan
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan
lancar dan lebih kepada pembentangan kerja kursus oleh setiap kumpulan.
Pelajar dapat menghasilkan modal pelan perumahan yang baik dan memuaskan. Pembentangan
pelajar juga berjalan lancar.
|
Mata pelajaran
|
Pendidikan
Sivik dan Kewarganegaraan (PSK)
|
Tarikh / Hari
|
10/7/2013
(Rabu)
|
Kelas / Masa
|
4K1/
9.45-10.55 am
|
Tema
|
|
Tajuk
|
Pembentangan
Kerja Kursus / Folio PSK “Kepelbagaian Flora dan Fauna Di Malaysia”
|
Hasil Pembelajaran
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.
Membentangkan
hasil kajian mereka berkaitan dengan flora dan fauna yang terdapat di
Malaysia
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Pembentangan
kerja kursus oleh setiap kumpulan
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Teks PSK Tingkatan 4
Buku
rujukan PSK Tingkatan 4
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan
lancar dan lebih kepada pembentangan kerja kursus PSK yang bertajuk
“Kepelbagaian Flora dan Fauna Di Malaysia”. 3 kumpulan berjaya menbentangkan
hasil folio mereka dan kumpulan selebihnya akan membentang pada P&P akan
datang.
|
Mata Pelajaran
|
Pendidikan
Moral
|
Tarikh / Hari
|
11/7/2013
(Khamis)
|
Kelas / Masa
|
4K10/
9.45-10.55 am
|
Tajuk
|
Bab 3:
Nilai Berkaitan Dengan Alam Sekitar
Unit
17: Flora dan Fauna Anugerah Tuhan
Unit
18: Fikir dahulu sebelum buang
|
Objektif
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
Unit
17: 1.Menghargai alam sekitar
2.
Melaksanakan
tanggungjawab memelihara dan memulihara alam sekitar
3.
Menghindarkan
diri daripada kegiatan yang boleh menjejaskan alam sekitar
4.
Melaporkan
kegiatan yang mengancam keseimbangan alam sekitar kepada pihak berkuasa
Unit
18: 1. Menguruskan sisa secara
bijaksana
2. menyedari kepentingan mengurangkan penggunaan
bahan sumber, mengguna semula dan mengitar semula bahan terbuang
3. Mengetahui cara pelbagai Program Amalan Hijau
dilaksanakan
4. Melibatkan diri dalam penjimatan penggunaan
sumber
|
Kaedah / Aktiviti
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan nota
|
KBKK
|
Menjana
Idea
|
Nilai
|
Menghargai
alam sekitar
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Teks Pendidikan Moral Tingkatan 4
Buku Rujukan
Pendidikan Moral Tingkatan 4
|
Refleksi
|
Proses P&P berjalan lancar dan lebih kepada penerangan nota yang diberikan
oleh guru. Tajuk P&P yang agak mudah membolehkan pelajar memahami
penerangan guru walaupun terdapat pelajar yang tidak memberikan perhatian
ketika P&P.
|
Mata pelajaran
|
Pendidikan
Sivik dan Kewarganegaraan (PSK)
|
Tarikh / Hari
|
11/7/2013
(Khamis)
|
Kelas / Masa
|
5S2/
11.30-12.40 pm
|
Tema
|
Tema
4: Warisan Kepelbagaian Budaya Malaysia
|
Tajuk
|
Unit
6: Mempromosikan
Warisan Budaya Malaysia Di Dalam dan Di Luar Negara
|
Hasil Pembelajaran
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
1.
Menjelaskan
peranan duta kecil dalam mempromosikan budaya Malaysia
2.
Melibatkan
diri dalam mempromosikan warisan budaya Malaysia
3.
Memberi
sokongan terhadap usaha mempromosikan warisan budaya Malaysia
4.
Menghargai
segala usaha mempromosikan warisan budaya Malaysia
|
Aktiviti Pembelajaran
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan nota
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Teks PSK Tingkatan 5
Buku
rujukan PSK Tingkatan 5
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan
lancar. Pelajar memberikan perhatian yang baik semasa P&P dan memudahkan
objektif pembelajaran dicapai.
|
Mata pelajaran
|
Pemulihan
Bahasa Malaysia (PBM)
|
Tarikh / Hari
|
12/7/2013
(Jumaat)
|
Kelas / Masa
|
4K4 /
7.05-8.15 am
|
Tajuk
|
Pengetahuan
Dan Kemahiran Bahasa
|
Objektif
|
Di
akhir pembelajaran pelajar dapat:
|
Kaedah / Aktiviti
|
Penerangan,
tunjuk ajar, soal jawab dan latihan
|
Sistem Bahasa
|
Ayat :
Menganalisis
ayat untuk mengenalpasti subjek dan predikat
|
Penyerapan
|
Ilmu :
menganalisis ayat
Ilmu:
kenalpasti subjek dan predikat dalam ayat yang diberikan
Nilai
: Rajin berusaha
|
Bahan Bantu Mengajar (BBM)
|
Buku
Rujukan Tingkatan 4 Bahasa Malaysia
Buku
teks bahasa Malaysia Tingkatan 4
|
Refleksi
|
Proses pengajaran dan pembelajaran berjalan
lancar. Pelajar memberikan perhatian yang baik semasa P&P dan pelajar
dapat membuat latihan yang diberikan dengan baik. Secara keseluruhannya,
objektif P&P tercapai.
|
No comments:
Post a Comment